Iegūt starptautiski salīdzināmu informāciju par alkohola, tabakas, elektronisko un citu alternatīvo smēķēšanas produktu un narkotisko vielu lietošanu, kā arī sociālo tīklu, datorspēļu un azartspēļu izmantošanas izplatību 15–16 gadus vecu Latvijas vispārizglītojošo skolu skolēnu vidū 2024. gadā
Iegūt reprezentatīvus un starptautiski salīdzināmus datus pēc ESPAD projekta ietvaros izstrādātas metodoloģijas par alkohola, tabakas, elektronisko un citu alternatīvo smēķēšanas produktu, narkotiku lietošanas un interneta, datorspēļu un azartspēļu izplatību 2008. gadā dzimušo skolēnu vidū.
Iegūt informāciju par sociālo tīklu, datorspēļu un azartspēļu izmantošanas paradumiem, kā arī aprēķināt pārmērīgas/patoloģiskas izmantošanas izplatību.
Noskaidrot skolēnu atkarību izraisošo vielu lietošanas ietekmējošos faktorus, kā arī alkohola, narkotiku, interneta, datorspēļu un azartspēļu lietošanas modeļus.
Noskaidrot skolēnu informētību un zināšanas atkarību izraisošo vielu jautājumos, kā arī attieksmi pret atkarību izraisošo vielu lietošanu: lietošanas riskiem, lietošanas sekām un iespējamiem risinājumiem atkarības vielu izplatības ierobežošanas jomā.
Tiek iegūta salīdzinoša informācija par atkarības vielu lietošanas izplatību, lietošanas uzsākšanas vecumu un iemesliem, kā arī pieejamību un attieksmi Latvijas skolēnu vidū. Tiek iegūta informācija arī par skolēnu brīvā laika pavadīšanu, sociālo tīklu, datorspēļu un azartspēļu izmantošanas izplatību.
Pētījuma rezultāti tiek izmantoti, lai ietekmētu veselības veicināšanas un veselības izglītības politiku attiecībā uz jauniešu veselību gan valstiskā, gan starpvalstu līmenī. Tiek izmantoti sabiedrības veselības politikas mērķu sasniegšanas monitorēšanai. Iekļauti Latvijas un starptautiskos ziņojumos, pārskatos, apkopojumos. Datus izmanto veselības izglītības un veselības veicināšanas programmu un kampaņu veidošanai; veselības veicināšanas un veselības izglītības programmu un kampaņu izvērtēšanai, datu nodrošināšanai sabiedrības veselības zinātnei; starptautiskas salīdzināmas informācijas iegūšanai.
Iegūtā informācija tiks izmantota arī narkotiku lietošanas epidemioloģiskā indikatora analīzē par datiem, kas saistīti ar narkotisko vielu lietošanu noteiktās populāciju grupās (šajā gadījumā – jauniešu, skolēnu vidū).