Noskaidrotu jaunaudzēs esošo elementu (piemistrojums, pamežs, sīkkrūmi) ietekmi uz briežu dzimtas dzīvnieku radīto bojājumu sastopamību audzes mērķsugai (priedei, apsei vai eglei). Kā izpētes objekti izmantotas audzes no “Briežu dzimtas bojājumu monitoringa” (Nacionālais meža monitorings), kurās papildus ievākti dati par sīkkrūmu stāvokli un lapu koku un krūmu vasaras apkodumu intensitāti.
Empīrisko datu ievākšana: Punktu adatas metode sīkkrūmu augstuma mērījumiem; vasaras apkodumu novērtēšana lapu kokiem un krūmiem veicot uzskaiti ejot pa jaunaudžu garākajām diagonālēm
Noskaidrots, ka augstāks briežu dzimtas dzīvnieku ekskrementu kaudzīšu skaits uz ha apsekotajās jaunaudzēs uzrāda pozitīvu saikni ar lielāku bojāto mērķa sugas koku īpatsvaru. Priežu jaunaudzēs ar augstāku bojāto koku īpatsvaru, vidējais sīkkrūmu augstums bija zemāks, nekā audzēs ar zemāku bojato koku īpatvsrau, tādējādi liecinot par iespējamiem pārnadžu starpsugu konkurences apstākļiem un (vai) augstu šo sugu populāciju blīvumu vērtētajās teritorijās. Priežu jaunaudzēs piemistrojums, kura augstums pārsniedz valdošās sugas koku augstumu, var sekmēt bojājumu rašanos priedēm.