Veikt metodisko materiālu izstrādi labklājības nozares 2021.–2027. gada plānošanas perioda Eiropas Savienības (turpmāk – ES) fondu (Eiropas Sociālā fonda Plus (turpmāk – ESF+) un Eiropas Reģionālās attīstības fonda) investīciju sociālās un ekonomiskās ietekmes novērtēšanai un uzraudzības rādītāju (iznākuma, rezultāta un ietekmes rādītāju) un to vērtību (indikatoru) definēšanai, tostarp izmantojamiem rādītājiem, pieņēmumiem, datu avotiem un indikatoru algoritmiem.
Izstrādāt metodiskos materiālus:
1. prasības metodisko materiālu saturam:
1.1. nodarbinātības un sociālās iekļaušanas veicināšanas pakalpojumu ES fondu investīciju sociālās un ekonomiskās ietekmes novērtējuma metodes teorētiskais pamatojums, pieejas bāzes datu un pieņēmumu noteikšanā un praktiskie piemēri sociālās un ekonomiskās ietekmes monetāro vērtību noteikšanā;
1.2. nodarbinātības un sociālās iekļaušanas veicināšanas pakalpojumu ES fondu investīciju uzraudzības rādītāju – iznākuma rādītāju (output), rezultātu rādītāju (outcome), ietekmes rādītāju (impact) (turpmāk visi kopā – uzraudzības rādītāji) un to vērtību (indikatoru) algoritmu definēšana – teorētiskais pamatojums un praktiskie piemēri;
2. praktiskā analīze: sociālās un ekonomiskās ietekmes novērtēšana un uzraudzības rādītāju definēšana šādām Labklājības ministrijas pārziņā esošām investīcijām: ESF+ 4.3.4.2. pasākums “Atbalsta pasākumi diskriminācijas riskam pakļautajām personām vienlīdzīgu iespēju un tiesību realizēšanai dažādās dzīves jomās”, ESF+ 4.3.5.1.pasākuma “Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamības palielināšana” ceturtā kārta, Atveseļošanas fonda 3.1.2.5.i. investīcija “Bezdarbnieku, darba meklētāju un bezdarba riskam pakļauto iedzīvotāju iesaiste darba tirgū” (līdzīga veida atbalsts ESF+ 4.3.3.1. pasākumam “Bezdarbnieku, darba meklētāju un bezdarba riskam pakļauto personu kvalifikācijas un prasmju paaugstināšana”, ņemot vērā, ka tā īstenošanas regulējums vēl nav apstiprināts).
Izstrādātie metodiskie materiāli (par to praktisku izmantošanu plānotas arī mācības) pilnveidos Labklājības ministrijas kā ES fondu atbildīgās iestādes profesionālo kompetenci, veicot ES fondu investīciju sociālās un ekonomiskās ietekmes uz tautsaimniecību novērtējumu un uzraudzības rādītāju un to vērtību definēšanu specifiski labklājības nozares ES fondu investīcijām. Metodiskos materiālus būs iespējams izmantot arī investīciju plānošanai nākamajā ES fondu plānošanas periodā pēc 2027. gada.