Pētījumu un publikāciju datu bāze

Pētījums par starptautisko kravu pārvadājumu elektronisko līgumu (e-CMR) sistēmas tehnoloģiskajiem risinājumiem un Regulas 2020/1056 par elektronisko kravu pārvadājumu informāciju (e-FTI) ieviešanu

Par pētījuma pasūtīšanu atbildīgais darbinieks vai amatpersona:
Aldis Zariņš, Transporta loģistikas un starptautiskās sadarbības koordinācijas departamenta vecākais referents; Sintija Ziedone, Sabiedriskā transporta pakalpojumu departamenta vecākā referente
67028266; 67028332

Pētījums par starptautisko kravu pārvadājumu elektronisko līgumu (e-CMR) sistēmas tehnoloģiskajiem risinājumiem un Regulas 2020/1056 par elektronisko kravu pārvadājumu informāciju (e-FTI) ieviešanu

Pētījuma mērķis:

Pētījums veikts, lai izvērtētu e-CMR pavadzīmes un Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas Nr. 2020/1056 (e-FTI) ieviešanas priekšnosacījumus.

Pētījuma uzdevums:

1. Veikt izvērtējumu par iespējamo e-CMR pavadzīmju ieviešanas scenāriju izmaksām saistībā ar e-CMR pavadzīmju nacionālā reģistra izveidi un uzturēšanu.

2. Veikt izvērtējumu par Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas 2020/1056 par elektronisko kravu pārvadājumu informāciju (eFTI Regula) ieviešanu Latvijā, definējot iesaistītās struktūras un saistītos dokumentus, izstrādājot nacionālās sistēmas modeli un rīcības plānu eFTI Regulas ieviešanai Latvijā.

Nodošanas datums:
19.12.2024
Resors (nozares ministrija, neatkarīga iestāde vai pašvaldība):
Satiksmes ministrija
satiksmes.ministrija@sam.gov.lv
Iesniedzējinstitūcijas autorizētais lietotājs:
Pētījuma pasūtītājs:
Satiksmes ministrija
satiksmes.ministrija@sam.gov.lv
Politikas joma:
Transporta politika
Pētījuma klasifikācija:
Regulārs pētījums (tajā skaitā izpētes monitorings)
Pētījumu rezultātu izmantošana:
Pētījuma rezultāti tiks izmantoti turpmāko rīcību definēšanai un nepieciešamo pasākumu veikšanai, lai nodrošinātu eCMR sistēmas un e-FTI Regulas ieviešanu Latvijā.
Pētījuma finansēšanas avots:
Valsts budžets
Finansējuma avota pilns nosaukums:
Satiksmes ministrijas budžeta līdzekļi
Pētījuma finansēšanas summa EUR (bez PVN):
41000 EUR
Pētījuma sasniegtie rezultāti:

Būtiskākie izpētes virzieni un tajos paveiktais:

  1. e-CMR pavadzīmju ieviešanas scenāriju izmaksu noteikšana saistībā ar e-CMR pavadzīmju nacionālā reģistra izveidi un uzturēšanu.
  2. Regulas izpētes ietvaros identificētas iesaistītās kompetentās iestādes un valsts kontaktpunkts, kā arī izvērtēti ieviešanas scenāriji, izstrādāta sistēmas arhitektūra, tehniskās specifikācijas, kā arī sagatavots rīcības plāns e-FTI regulas ieviešanai transporta nozarē.
  3. Sniegti īstenošanas priekšlikumi vienlaicīgi ņemot vērā citus transporta un loģistikas procesu digitalizācijas projektus, sistēmas un institūcijas, tādējādi piedāvājot priekšlikumus atbildības jomu precizēšanai un resursu konsolidācijai, nodrošinot vienotu un efektīvu digitalizācijas procesu īstenošanu Latvijas transporta un loģistikas procesos.
To top