Veikt spēkā esošo Tematisko plānojumu (turpmāk – TemPl) ieviešanas un izmantošanas izvērtējumu (turpmāk – Izvērtējums), lai analizētu izstrādāto pašvaldību TemPl lietderību un to ieviešanu un izmantošanu teritorijas plānojumā, lokālplānojumā, detālplānojumā vai Attīstības programmā, apkopot prakses piemērus. Izvērtējumam jāidentificē šī brīža šķēršļi TemPl efektīvai sasaistei ar teritorijas plānojumu un citiem attīstības plānošanas dokumentiem, kas ietekmē to tiesiskumu un kvalitāti.
Saskaņā ar Teritorijas attīstības plānošanas likuma 1.panta piekto punktu, tematiskais plānojums ir teritorijas attīstības plānošanas dokuments, kurā atbilstoši plānošanas līmenim risināti specifiski jautājumi, kas saistīti ar atsevišķu nozaru attīstību (piemēram, transporta infrastruktūra, veselības aprūpes iestāžu un izglītības iestāžu izvietojums) vai specifisku tematu (piemēram, inženiertīklu izvietojums, ainaviski vērtīgas teritorijas un riska teritorijas). Savukārt, 32.panta otrajā daļā noteikts, ka tematiskos plānojumus ievēro, izstrādājot citus teritorijas attīstības plānošanas dokumentus.
Sagatavot pārskatu par pašvaldību TemPl, kas pieņemti laika posmā no 2014. gada līdz 2024. gadam (ieskaitot) un ir publiski pieejami internetā (t.sk. TAPIS) un padziļināti analizēt vismaz 12 TemPl apskatot dažādus aspektus (piemēram, tēma, tvērums, kvalitāte, pieejamība, sabiedrības iesasite).
Sagatavot ieteikumus pašvaldībām TemPl pārraudzībai un risinājumu ieviešanai attīstības plānošanas dokumentos, kā arī sabiedrības iesaistei TemPl izstrādes procesā balstoties gan uz identificētajiem labās prakses piemēriem, gan uz identificētajiem trūkumiem TemPl izstrādes praksē.