Latvijas vispārējā modeļa pamatā ir Austrālijas ORANI-G modeļa pamata sakarības, kas papildinātas atbilstoši detalizētāk izvērstam enerģijas sektoram un pielāgotas atbilstoši esošajiem statistiskajiem datiem un to detalizācijas pakāpei.
Makroekonometriskais modelis tika izmantots dažādu eksogēno rādītāju prognozēšanai, tādu kā – iedzīvotāju skaits un struktūra, agregēto tautsaimniecības nozaru attīstības tempi, kopējais gala patēriņš u.c. Šie aprēķini tika veikti pirms enerģētikas nozares scenāriju izstrādes, lai uz to bāzes tālāk veidotu enerģētikas nozares attīstības scenārijus. Šim
nolūkam agrāk izstrādātā makroekonometriskā modeļa bloki un vienādojumi tika papildināti ar jaunām nozarēm, attiecīgi palielinot modeļa detalizācijas pakāpi no 8 nozarēm līdz 15 nozarēm (saskaņā ar NACE klasifikācijas pamata nozarēm – lauksaimniecība, zvejniecība, ieguves rūpniecība, apstrādes rūpniecība, elektroenerģijas, gāzes un ūdens apgāde, būvniecība, vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība, viesnīcas un restorāni, transports un sakari, finanšu starpniecība, operācijas ar nekustamo īpašumu, valsts pārvalde, izglītība, veselība, pārējie pakalpojumi). Ir izstrādāti atbilstošie makromodeļa vienādojumi ar aprēķinu aprakstu.