Atlasīt perspektīvu, Latvijas agroklimatiskajiem apstākļiem piemērotu ilggadīgo zālāju selekcijas materiālu, kas iegūts lauka apstākļos, gan ar audu kultūras pielietošanu un poliploīdijas metodi – izvērtēt labākos genotipus, pavairot tos un nodot oficiālai jaunu šķirņu pārbaudei un reģistrācijai Latvijā un Eiropā, kā arī veikt pret dažādiem sugai nozīmīgiem vides stresiem izturīgu genotipu identificēšanu.
Veikt daudzgadīgo stiebrzāļu selekciju kamolzālei un starpsugu hibrīdiem, pie kam starpsugu hibrīdus var iedalīt trīs grupās: 1) ganību airenes hibrīdi ar pļavas auzeni, 2) ganību airenes hibrīdi ar niedru auzeni, 3) pļavas auzenes hibrīdi ar niedru auzeni. Kamolzāles selekcijā darbs virzīts ražīgas un ziemcietīgas kamolzāles formas izveidošanai ar maigākām lapām, kam mazāk krama āķīšu uz lapu malām.
Pētījumu rezultāti liecina, ka perspektīvi varētu būt uz ‘Priekuļu 30’ citoplazmas bāzes veidotie paraugi (9,15.varianti). Tāpat kā uz ‘Conrad’ citoplazmas bāzes veidotie paraugi tā arī uz ‘Dorises’ veidotie paraugi dod labas ražas un kvalitāti.
Starpsugu hibrīdiem darbs jāturpina pie attīstības ritmu, augšanas rakstura, aplapojuma, slimību izturības un ziemcietības pazīmju nostiprināšanas. Jāveic perspektīvo selekcijas numuru izvērtēšana un salīdzināšana ar Eiropas komerciālajām šķirnēm, perspektīvo krustojumu sēklu pavairošanai.