Medus autentiskuma noteikšana, nosakot flavonoīdus, kā arī veicot nemērķēto skrīningu ar augstas izšķirtspējas masspektrometrijas metodi. Medus kvalitātes parametru (HMF, cukuru satura, elektrovadītspējas u.c.) noteikšana paraugos. Pesticīdu un veterināro zāļu atlieku izplatības monitorings ar masspektrometrijas metodēm.
1.Medus autentiskuma noteikšana, veicot medus sastāva esošo savienojumu skrīningu ar augstas izšķirtspējas masspektrometrijas metodi. Pētījuma rezultātā izveidotās datubāzes aprobēšana, izmantojot testēšanas algoritmu vismaz 30 ārzemju izcelsmes medus paraugu atšķiršanai no Latvijas medus paraugiem.
2.Medus kvalitātes parametru (HMF, cukuru satura, elektrovadītspējas, ūdens satura u.c.) noteikšanas paraugos.
3.Pesticīdu atliekvielu izplatības monitorings ar masspektrometrijas metodēm vismaz 50 paraugos.
Medus var būt labs indikators neatļauto vai nereģistrēto augu aizsardzības līdzekļu lietošanai. Glifosāta klātbūtne tika konstatēta 14% no visiem medus paraugiem, vienā paraugā pārsniedzot maksimāli pieļaujamo normu (MRL), kas ir 0,05 mg/kg saskaņā ar Regulu (EU) 293/2013. Pētījuma ietvaros tika veiksmīgi pārbaudīts Latvijas medus autentiskuma noteikšanas algoritms, balstoties uz iepriekš izstrādāto fenolsavienojumu datubāzi. Datu bāzes un algoritma aprobācija, kas veikta analizējot Latvijas izcelsmes medus paraugus (n=10) un dažādu ārvalstu medus paraugus (n=31), uzrādīja statistiski nozīmīgu atšķirību.