Pētījumu un publikāciju datu bāze

Pētījums par ilgtspējīga finansējuma piesaistes iespējām Latvijā

Par pētījuma pasūtīšanu atbildīgais darbinieks vai amatpersona:
Ilze Prūse
63007310

Pētījums par ilgtspējīga finansējuma piesaistes iespējām Latvijā

Pētījuma mērķis:

Novērtēt pašreizējo situāciju attiecībā uz ilgtspējīga finansējuma piesaistes iespējām atsevišķu saimniecisko darbību griezumā kontekstā ar visā Eiropas Savienībā vienotu ilgtspējīgu saimniecisko darbību klasifikācijas sistēmu jeb Eiropas Savienības taksonomiju un izstrādāt vadlīnijas normatīvā regulējuma pilnveidošanai, lai veicinātu ilgtspējīga finansējuma izmantošanas iespējas Latvijā, sekmējot klimata pārmaiņu mazināšanu un pielāgošanos klimata pārmaiņām.

Pētījuma uzdevums:

Veikt pētījumu par Deleģētajā Regulā 2021/2139 un Deleģētajā Regulā 2022/1214 noteikto tehniskās pārbaudes kritēriju ievērošanu klimata pārmaiņu mazināšanas un pielāgošanās klimata pārmaiņām nodrošināšanai konkrētās saimnieciskajās darbībās, izvērtējot to efektivitāti, kā arī vides un sociāli ekonomisko ietekmi. Izstrādāt ieteikumus normatīvo prasību un administratīvo procedūru pilnveidošanai Latvijā, sekmējot Deleģētajā Regulā 2021/2139 un Deleģētajā Regulā 2022/1214 noteikto tehnisko pārbaudes kritēriju piemērojamības iespējas;

Balstoties uz veikto pētījumu, izstrādāt vadlīnijas, sniedzot argumentētus ieteikumus normatīvo aktu pilnveidošanai, t.sk., rīcībpolitiku, administratīvo procedūru uzlabošanai, turpmākai prasību pilnveidošanai vai jaunu prasību ieviešanai.

Nodošanas datums:
30.04.2024
Resors (nozares ministrija, neatkarīga iestāde vai pašvaldība):
Klimata un enerģētikas ministrija
pasts@kem.gov.lv
Iesniedzējinstitūcijas autorizētais lietotājs:
Arhīvs
Pētījuma pasūtītājs:
Klimata un enerģētikas ministrija
pasts@kem.gov.lv
Politikas joma:
Klimata politika
Pētījuma klasifikācija:
Padziļinātas ekspertīzes pētījums politikas vai tiesiskā regulējuma izstrādei
Pētījumu rezultātu izmantošana:
Klimata politikas integrācijai nozaru politikās
Autoru saraksts:
  • SIA “Ernst & Young Baltic”
Pētījuma finansēšanas avots:
Ārvalstu finanšu palīdzības instruments
Finansējuma avota pilns nosaukums:
Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Klimata pārmaiņu mazināšana, pielāgošanās tām un vide” iepriekš noteiktais projekts Nr. LV-CLIMATE-0001 “Klimata pārmaiņu politikas integrācija nozaru un reģionālajā politikā”
Pētījuma finansēšanas summa EUR (bez PVN):
35478 EUR
Pētījuma sasniegtie rezultāti:

Izvērtēta Deleģētajā Regulā 2021/2139 un Deleģētajā Regulā 2022/1214 noteikto tehniskās pārbaudes kritēriju sasniedzamība saimnieciskās darbības nozarēm Latvijā. Tika iesniegti 3 ziņojumi atbilstoši pasūtītāja prasībām. Kopumā, atbilstība Eiropas Savienības taksonomijai novērtēta kā zema 13 saimnieciskajām darbībām 5 nozarēs. Nozīmīgākās neatbilstības identificētas šādās saimnieciskajās darbībās:

  • Enerģijas ražošana no fosilajiem gāzveida kurināmajiem;
  • Ūdeņraža ražošana;
  • Dzelzceļa kravu pārvadājumi;
  • Ēku turēšana īpašumā.
To top