Novērtēt pašreizējo situāciju attiecībā uz ilgtspējīga finansējuma piesaistes iespējām atsevišķu saimniecisko darbību griezumā kontekstā ar visā Eiropas Savienībā vienotu ilgtspējīgu saimniecisko darbību klasifikācijas sistēmu jeb Eiropas Savienības taksonomiju un izstrādāt vadlīnijas normatīvā regulējuma pilnveidošanai, lai veicinātu ilgtspējīga finansējuma izmantošanas iespējas Latvijā, sekmējot klimata pārmaiņu mazināšanu un pielāgošanos klimata pārmaiņām.
Veikt pētījumu par Deleģētajā Regulā 2021/2139 un Deleģētajā Regulā 2022/1214 noteikto tehniskās pārbaudes kritēriju ievērošanu klimata pārmaiņu mazināšanas un pielāgošanās klimata pārmaiņām nodrošināšanai konkrētās saimnieciskajās darbībās, izvērtējot to efektivitāti, kā arī vides un sociāli ekonomisko ietekmi. Izstrādāt ieteikumus normatīvo prasību un administratīvo procedūru pilnveidošanai Latvijā, sekmējot Deleģētajā Regulā 2021/2139 un Deleģētajā Regulā 2022/1214 noteikto tehnisko pārbaudes kritēriju piemērojamības iespējas;
Balstoties uz veikto pētījumu, izstrādāt vadlīnijas, sniedzot argumentētus ieteikumus normatīvo aktu pilnveidošanai, t.sk., rīcībpolitiku, administratīvo procedūru uzlabošanai, turpmākai prasību pilnveidošanai vai jaunu prasību ieviešanai.
Izvērtēta Deleģētajā Regulā 2021/2139 un Deleģētajā Regulā 2022/1214 noteikto tehniskās pārbaudes kritēriju sasniedzamība saimnieciskās darbības nozarēm Latvijā. Tika iesniegti 3 ziņojumi atbilstoši pasūtītāja prasībām. Kopumā, atbilstība Eiropas Savienības taksonomijai novērtēta kā zema 13 saimnieciskajām darbībām 5 nozarēs. Nozīmīgākās neatbilstības identificētas šādās saimnieciskajās darbībās: