Pētījumu un publikāciju datu bāze

Civilās aizsardzības Operacionālā vadības centra uzdevumu un iespēju analīzei un krīžu pārvaldības modeļa izstrādei

Valoda:
Latviešu
Pētījuma statuss:
Nodots
Par pētījuma pasūtīšanu atbildīgais darbinieks vai amatpersona:
Kristīne Fedotova

Civilās aizsardzības Operacionālā vadības centra uzdevumu un iespēju analīzei un krīžu pārvaldības modeļa izstrādei

Pētījuma mērķis:

Pētījuma mērķis ir sagatavot praktiskus priekšlikumus Ministru kabineta informatīvā ziņojuma projektam par civilās aizsardzības operacionālā vadības centra un Vienotā loģistikas centra funkcijām, uzdevumiem, tiesībām un tā darbības nodrošināšanu.

Attiecībā uz civilās aizsardzības operacionālā vadības centra uzdevumiem mērķis tika precizēts projekta īstenošanas laikā un tā galvenais fokuss bija koordinācijas pasākumu īstenošana katastrofu, katastrofu draudu vai citu ārkārtējo situāciju laikā, kā arī darbības, kas nepieciešamas, lai atbalstītu koordinācijas pasākumu īstenošanu krīžu situācijās. Pētījuma objekts ir operacionāla līmeņa koordinēšanas pasākumi, kas neatrodas tiešā saistībā ar krīžu pārvaldību. Pētījumā izskatīta tikai netieša saistība ar stratēģiskā līmeņa krīzes pārvaldību, kur koordinēšanas pasākumi atbalsta krīzes pārvaldību, ievērojot deleģētos uzdevumus. Pētījuma objekts neaptver visus civilās aizsardzības uzdevumus, ko dažādas iestādes ikdienā veic, ievērojot savas pamatfunkcijas. Tā vietā pētījums koncentrēts uz konkrētiem koordinācijas pasākumiem, kas tiek veikti katastrofu, to draudu vai citu ārkārtēju situāciju laikā.

Pētījuma uzdevums:

Galvenie uzdevumi ietver citu valstu pieredzes izpēti, tostarp starptautiskās un starpinstitūciju sadarbības koordināciju, darba organizāciju, ikdienas un “rezerves” darbības nodrošināšanu, resursu piesaisti un koordinēšanu, tehniskos un analītiskos rīkus, lēmumu pieņemšanas procesu un citiem jautājumiem.

Nodošanas datums:
02.11.2023
Resors (nozares ministrija, neatkarīga iestāde vai pašvaldība):
Iekšlietu ministrija
pasts@iem.gov.lv
Iesniedzējinstitūcijas autorizētais lietotājs:
Arhīvs
Pētījuma pasūtītājs:
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
pasts@vugd.gov.lv
Politikas joma:
Iekšlietu politika
Pētījuma klasifikācija:
Kompleksi analītisks pētījums
Pētījumu rezultātu izmantošana:
Izpētes rezultāti izmantojami, lai izstrādātu konkrētus priekšlikumus attiecībā uz normatīvo aktu grozījumiem, attīstības stratēģiju un tehnoloģisko risinājumu ieviešanu. Rezultāti ir paredzēti komunikācijai ar Iekšlietu ministriju un Ministru kabinetu.
Autoru saraksts:
  • Līga Brasliņa, PhD. soc. sc. cand.
  • Justīna Hudenko, Dr. oec.
  • Katrīna Kellerte, Mg. soc. sc.
  • Dāvids Rubens
  • Liene Kaibe, Mg. soc. sc.
  • Ilze Buša, Mg. soc. sc.
  • Anda Kursiša
  • Inese Maurāne
  • Gundars Bērziņš, Dr. oec.
  • Daina Šķiltere, Dr. oec.
  • Anda Batraga, Dr. oec.
Pētījuma finansēšanas avots:
Ārvalstu finanšu palīdzības instruments
Finansējuma avota pilns nosaukums:
Eiropas Komisijas Civilās aizsardzības finanšu instrumenta projekts “Pētījums: VUGD struktūras un kapacitātes izpēte, esošās situācijas novērtējums, funkciju un uzdevumu analīze ilgtermiņa attīstības stratēģijas izveidei”, ECHO/SUB/2021/TRACK1/867600/LV
Pētījuma finansēšanas summa EUR (bez PVN):
72885 EUR
Pētījuma sasniegtie rezultāti:

Pētījums sniedz pilnīgu ieskatu un ieteikumus, lai nodrošinātu efektīvu civilās aizsardzības operacionālā vadības centra un vienotā loģistikas centra darbību dažādās situācijās un kontekstos, proti, infrastruktūra, nepieciešamās informācijas tehnoloģijas un materiāltehniskais nodrošinājums, cilvēkresursi un to kompetences, kā arī apmācības procesa organizēšana u.c.

Pētījuma ietekme: Pētījuma rezultāti palīdzēs optimizēt CAOVC/CAC un VLC darbību, nodrošinot efektīvu katastrofu pārvaldību un resursu izmantošanu. Pētījums sniedz priekšlikumus attiecībā uz funkciju un procesu uzlabošanu, kas veicinās valsts un iedzīvotāju drošību.

To top