Pētījuma mērķis ir izvērtēt esošo situāciju un pakalpojuma klāstu vardarbībā cietušajam bērnam, kā arī izvērtēt Bērnu mājas (Barnahus) izmaksu attiecināmības efektivitāti.
Pētījums par bērniem draudzīgu tiesību sistēmu ietver situācijas novērtēšanu no bērna/ģimenes kā sistēmas lietotāja viedokļa (no profilakses līdz tiesas spriedumam), šķēršļu noteikšanu (izdevumi, laiks, administratīvais slogs, zināšanas par savām tiesībām, tiesībaizsardzības sistēmas darbība), kā arī Bērnu mājas (Barnahus) izmaksu un ieguvumu analīzi.
OECD iesaistīšanās palīdz izstrādāt modeli, lai aprēķinātu vardarbības radītās izmaksas Latvijā, kā arī veikt izmaksu un ieguvumu analīzi, lai pierādītu un nodrošinātu pakalpojuma ilgtspēju. Šī pieeja palīdz izprast tiesību aizsardzības un citu iesaistīto institūciju saistītās izmaksas un ieguvumus, tostarp sociālo un ekonomisko ietekmi un reaģēšanu uz lietotāju vajadzībām.
Šajā ziņojumā ir novērtēti ieguvumi, ko sniedz Barnahus modeļa ieviešana Latvijā kā bērniem draudzīga starpinstitūciju vienas pieturas aģentūra, lai atbalstītu vardarbībā cietušus vai vardarbībai pakļautus bērnus, kā arī tos, kuri ir bijuši vardarbības liecinieki. Ziņojumā ir aplūkota Latvijas pieeja, lai veicinātu tiesu sistēmu, kas ir vairāk cilvēkiem un bērniem draudzīga, ietverot pareizus pārvaldības mehānismus.