Novērtēt pašreizējo izmantoto praksi un izstrādāt vadlīnijas attiecībā uz investīciju projektu ietekmes novērtēšanu uz klimatneitralitātes un klimatnoturības sasniegšanu.
Pētījums ir veikts trīs posmos. Pētījuma I daļā izstrādāts Ievadziņojums, kurš sniedz analīzi par pašreizējo praksi Latvijā, kā investīciju projektu katrā no posmiem – plānošana, sagatavošana, īstenošana un pēcuzraudzība, tiek apkopoti un vērtēti klimatneitralitātes un klimatnoturības rādītāji – administratīvo procesu, atbildīgo institūciju nacionālā, reģionālā, vietējā līmeņa kontekstā, kā arī analizē Latvijas normatīvo bāzi.
Pētījuma II daļā izstrādāts Starpziņojums, identificētas valstis ES/EEZ valstis padziļinātai analīzei. Identificētajās valstīs – Dānijā, Zviedrijā un Vācijā analizētas esošās administratīvās procedūras un normatīvās prasības investīciju projektu ietekmes novērtēšanā uz klimatneitralitāti un noturību pret klimata pārmaiņām visos investīciju projektu cikla posmos, analizēti labās prakses piemēri, iespējamā administratīvo procedūru un normatīvo prasību pilnveidošana investīciju projektu ietekmes novērtēšanai uz klimatneitralitāti un noturību pret klimata pārmaiņām.
Pētījuma noslēdzošā daļā – Vadlīnijās ir apkopoti argumentēti ieteikumi, kas izstrādāti, balstoties uz iepriekšējos pētījuma posmos veikto izpēti un analīzi un attiecas uz SEG emisiju samazināšanas, AER izmantošanas palielināšanas, CO2 piesaistes palielināšanas un pielāgošanās klimata pārmaiņām novērtēšanas prasību integrēšanu pēc iespējas agrīnākos investīciju projektu plānošanas, sagatavošanas un īstenošanas posmos, kā arī monitoringa uzlabošanu. Ieteikumi sniegti attiecībā uz rīcībpolitiku izstrādi, normatīvajiem aktiem un to prasībām, aptverot visas tautsaimniecības nozares un administratīvajām procedūrām. Vadlīnijās novērtēta ieteikumu ieviešanas ietekme uz valsts un pašvaldību budžetu un nepieciešamās izmaiņas institucionālajās atbildībās to ieviešanai. Vadlīnijas ietver ieteikumu ieviešanas laika plānu atbilstoši iespējamiem īstenošanas termiņiem un SVID analīzi.