Aprēķināt izmaksu optimālos līmeņus izvēlētajām references ēkām, salīdzināt rezultātus ar normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, kas ir spēkā uz doto brīdi attiecībā uz ēku energoefektivitāti, un sagatavot priekšlikumus normatīvo aktu pilnveidošanai ēku energoefektivitātes jomā.
Galvenie uzdevumi:
Pētījuma ietvaros veikts aprēķins izmaksu optimāliem līmeņiem izvēlētajām references ēkām (ekspluatācijā esošām un jaunām ēkām (jaunbūvēm) un to elementiem (ēkas norobežojošās konstrukcijas)), salīdzināti rezultāti ar normatīvajos aktos noteiktajām prasībām attiecībā uz ēku energoefektivitāti, novērtēta nepieciešamība mainīt energoefektivitātes prasības ēkām, apkures patēriņam, primārās neatjaunojamās enerģijas patēriņam un prasības būves elementiem.
Sniegti secinājumi energoefektivitātes jomā par atšķirībām normatīvajās prasībās un optimālajiem variantiem attiecībā uz noteiktām līmeņatzīmēm ēkām, gaisapmaiņu ēkā, ventilācijas prasībām normatīvajos aktos. Ziņojums izstrādāts saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2010/31/ES (2010. gada 19.maijs ) par ēku energoefektivitāti (pārstrādāta redakcija) un Komisijas Deleģētās regulas (ES) Nr. 244/2012 (2012. gada 16. janvāris), ar kuru papildina Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2010/31/ES par ēku energoefektivitāti, prasībām, kas t.sk. nosaka, ka nacionālajā līmenī definētās minimālās ēku energoefektivitātes prasības pārskata ne retāk kā reizi piecos gados un vajadzības gadījumā tās atjaunina, lai ņemtu vērā aktuālos procesus būvniecības nozarē un enerģijas tirgū.