Pētījumu un publikāciju datu bāze

Pētījums par klimata politikas integrāciju vietējā un reģionālā līmeņa teritorijas attīstības plānošanā

Pētījums par klimata politikas integrāciju vietējā un reģionālā līmeņa teritorijas attīstības plānošanā

Pētījuma mērķis:

Novērtēt pašreizējo izmantoto praksi un izstrādāt vadlīnijas teritorijas attīstības plānošanas pilnveidošanai reģionālā un vietējā līmenī saistībā ar noteikto klimata politikas mērķu 2030. un 2050. gadam izpildi, lai virzītos uz klimatneitralitātes sasniegšanu un klimatnoturīguma nodrošināšanu.

Pētījuma uzdevums:

Veikt pašreizējās izmantotās prakses novērtējumu par teritorijas attīstības plānošanas procesu un kārtību vietējā un reģionālā līmenī, saistībā ar noteikto klimata politikas mērķu 2030. un 2050. gadam izpildi, lai virzītos uz klimatneitralitātes sasniegšanu un klimatnoturīguma nodrošināšanu;

Veikt vismaz 5 (piecu) Latvijas pašvaldību un attiecīgo plānošanas reģionu (izvēli saskaņojot ar Pasūtītāju)  ilgtermiņa un  vidēja termiņa teritorijas attīstības plānošanas dokumentu, t.i. ilgtspējīgas attīstības stratēģija, attīstības programma, un teritorijas plānojums, tematiskais plānojums analīzi kontekstā ar noteikto klimata politikas mērķu 2030. un 2050. gadam izpildi, lai virzītos uz klimatneitralitātes sasniegšanu un klimatnoturīguma nodrošināšanu.

Izstrādāt Vadlīnijas, balstoties uz pētījuma rezultātiem, teritorijas attīstības plānošanas pilnveidošanai reģionālā un vietējā līmenī, saistībā ar noteikto klimata politikas mērķu 2030. un 2050. gadam izpildi, lai virzītos uz klimatneitralitātes sasniegšanu un klimatnoturīguma nodrošināšanu.

 

Nodošanas datums:
15.03.2024
Resors (nozares ministrija, neatkarīga iestāde vai pašvaldība):
Klimata un enerģētikas ministrija
pasts@kem.gov.lv
Iesniedzējinstitūcijas autorizētais lietotājs:
Pētījuma pasūtītājs:
Klimata un enerģētikas ministrija
pasts@kem.gov.lv
Politikas joma:
Klimata politika
Pētījuma klasifikācija:
Padziļinātas ekspertīzes pētījums politikas vai tiesiskā regulējuma izstrādei
Pētījumu rezultātu izmantošana:
Klimata politikas integrācijai citās politikās
Autoru saraksts:
  • Olga Trasuna
  • Zane Koroļa
  • Jūlija Doktorova
  • Marija Stefānija Skudra
Pētījuma finansēšanas avots:
Ārvalstu finanšu palīdzības instruments
Finansējuma avota pilns nosaukums:
Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Klimata pārmaiņu mazināšana, pielāgošanās tām un vide” iepriekš noteiktais projekts Nr. LV-CLIMATE-0001 “Klimata pārmaiņu politikas integrācija nozaru un reģionālajā politikā”
Pētījuma finansēšanas summa EUR (bez PVN):
41000 EUR
Pētījuma sasniegtie rezultāti:
  • pašreizējās izmantotās prakses par teritorijas attīstības plānošanas procesu un kārtību vietējā un reģionālā līmenī, iekļaujot pašvaldību un plānošanas reģionu darbību un teritorijas attīstības plānošanas regulējošās likumdošanas un nacionālo attīstības plānošanas dokumentu, kā arī pašvaldībām pieejamo finanšu resursu analīze;
  • pašvaldībām un plānošanas reģioniem pieejamo klimata datu, rādītāju, rīku, instrumentu u.tml. apkopojums;
  • pašvaldību un plānošanas reģionu struktūrvienību un speciālistu kapacitātes vai tās nepietiekamības analīze;
  • Rīgas, Liepājas, Dobeles, Ludzas, Jēkabpils un attiecīgo plānošanas reģionu ilgtermiņa un vidēja termiņa teritorijas attīstības plānošanas dokumentu, analīze kontekstā ar noteikto klimata politikas mērķu 2030. un 2050. gadam izpildi, lai virzītos uz klimatneitralitātes sasniegšanu un klimatnoturīguma nodrošināšanu;
  • Vadlīnijas teritorijas attīstības plānošanas pilnveidošanai reģionālā un vietējā līmenī, saistībā ar noteikto klimata politikas mērķu 2030. un 2050. gadam izpildi, lai virzītos uz klimatneitralitātes sasniegšanu un klimatnoturīguma nodrošināšanu.
To top