Pētījumu un publikāciju datu bāze

Pētījums par nepieciešamību un iespējām veidot valsts drošības rezerves piedevai, ko lieto transportlīdzekļos dīzeļdzinēju izplūdes gāzu neitralizācijai

Valoda:
Latviešu
Pētījuma statuss:
Nodots
Par pētījuma pasūtīšanu atbildīgais darbinieks vai amatpersona:
Barbara Sūniņa
+371 67013042

Pētījums par nepieciešamību un iespējām veidot valsts drošības rezerves piedevai, ko lieto transportlīdzekļos dīzeļdzinēju izplūdes gāzu neitralizācijai

Pētījuma mērķis:

Pētījuma mērķis  ir izvērtēt nepieciešamību un iespēju veidot valsts drošības rezerves piedevai, ko lieto transportlīdzekļos dīzeļdzinēju izplūdes gāzu neitralizācijai.

Pētījuma uzdevums:

Pētījuma uzdevums ir noskaidrot tehniskos nosacījumus piedevas pie dīzeļdegvielas, ko lieto transportlīdzekļos, uzglabāšanai un transportēšanai, tās patēriņa tendences un iespējamās piedevas nodrošināšanas iespējas. 

Nodošanas datums:
06.11.2024
Resors (nozares ministrija, neatkarīga iestāde vai pašvaldība):
Ekonomikas ministrija
pasts@em.gov.lv
Iesniedzējinstitūcijas autorizētais lietotājs:
Pētījuma pasūtītājs:
Ekonomikas ministrija
pasts@em.gov.lv
Politikas joma:
Enerģētika
Pētījuma klasifikācija:
Padziļinātas ekspertīzes pētījums politikas vai tiesiskā regulējuma izstrādei
Pētījumu rezultātu izmantošana:
Pētījuma rezultāti tiks izmantoti, lai izvērtētu nepieciešamību un iespējas veidot valsts rezerves piedevai pie dīzeļdegvielas, ko lieto transportlīdzekļos, un sagatavotu priekšlikumus tālākai rīcībai.
Autoru saraksts:
  • Māris Gailis
  • Ingūna Jurgelāne-Kaldava
  • Agnese Batenko
  • Irīna Boiko
  • Zane Trubina
Pētījuma finansēšanas avots:
Valsts budžets
Pētījuma finansēšanas summa EUR (bez PVN):
9880.00 EUR
Pētījuma sasniegtie rezultāti:

Pētījuma rezultātā ir secināts, ka valsts kritisko funkciju nodrošināšanai pieprasījums pēc AUS 32 (piedevas pie dīzeļdegvielas, ko lieto transportlīdzekļos, tehniskais nosaukums) palielināsies vidēji par 4% gadā, ņemot vērā valsts kritisko pakalpojumu sniedzēju, piemēram, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) un Valsts policijas (VP), patēriņu. Minimālā AUS 32 rezervju apjoma noteikšanai tiek piedāvāts paņēmiens, kas nodrošina minimālā rezervju apjoma aprēķinu, lai izpildītu valsts un pašvaldību kritisko pakalpojumu sniegšanas prasības, nodrošinot transportlīdzekļu ar dīzeļmotoriem nepārtrauktu darbību arī krīzes situācijās. Pētījumā izklāstīti arī uzglabāšanas nosacījumi un tehniskās prasības AUS 32 šķidrumam un tā uzglabāšanas konteineriem, analizēti potenciālie rezervju veidotāji Latvijā.

To top