Pētījumu un publikāciju datu bāze

Rīcība, savvaļā sastopot dzīvnieku mazuļus.

Valoda:
Angļu , Latviešu
Pētījuma statuss:
Nodots
Par pētījuma pasūtīšanu atbildīgais darbinieks vai amatpersona:
Ilze Reinika
26421296

Rīcība, savvaļā sastopot dzīvnieku mazuļus.

Pētījuma mērķis:

Noskaidrot Latvijas iedzīvotāju dominējošos rīcības modeļus, kā arī viedokli par pareizu rīcību, sastopot savvaļā dzīvnieku mazuļus.

Pētījuma uzdevums:

Veikt socioloģisko aptauju, kurā noskaidro iedzīvotāju dominējošos rīcības modeļus, kā arī viedokli par pareizu rīcību, sastopot savvaļā dzīvnieku mazuļus.

Nodošanas datums:
15.11.2023
Resors (nozares ministrija, neatkarīga iestāde vai pašvaldība):
Dabas aizsardzības pārvalde
pasts@daba.gov.lv
Iesniedzējinstitūcijas autorizētais lietotājs:
Pētījuma pasūtītājs:
Dabas aizsardzības pārvalde
pasts@daba.gov.lv
Politikas joma:
Dabas aizsardzība
Pētījuma klasifikācija:
Sabiedriskās domas pētījums
Pētījumu rezultātu izmantošana:
Pētījuma rezultāti izgaismoja tēmas, par ko plašāk komunicēt.
Autoru saraksts:
  • Arnis Kaktiņš
Pētījuma finansēšanas avots:
Cits
Finansējuma avota pilns nosaukums:
Latvijas Vides aizsardzības fonds
Pētījuma finansēšanas summa EUR (bez PVN):
1395 EUR
Pētījuma sasniegtie rezultāti:

2021. gada notikums ar diviem pie cilvēka pieradinātiem un vēlāk mežā pamestiem lāčiem spilgti iezīmēja situāciju, ka, sastopoties ar savvaļas dzīvniekiem, cilvēki pilnībā neizvērtē situāciju, rīkojas impulsīvi, tiem nav zināšanu un spējas paredzēt savas darbības sekas. Lai noskaidrotu sabiedrības domas, Dabas aizsardzības pārvaldes kampaņā “Neizdzēs dzīvību!” pētījumu centrs SKDS veica Latvijas iedzīvotāju aptauju, kuras dati liecina, ka teju 20 % iedzīvotāju uzskata, ka savvaļas dzīvnieka mazuli var izaudzināt par mājdzīvnieku, līdzīgi kā suni vai kaķi.

Lai veicinātu sabiedrības plašāku izpratni, Dabas aizsardzības pārvalde plaši komunicēja par šo tēmu sociālajos tīklos, aicināja ielūkoties jaunizveidotajā kampaņas vietnē www.neizdzesdzivibu.lv, nepieciešamības gadījumā konsultēties pa bezmaksas tālruni, kā arī uzzināt plašāku informācijas Dabas aizsardzības pārvaldes interneta vietnē (www.daba.gov.lv) un sociālajos tīklos.

Piezīmes:
Lai noskaidrotu sabiedrības domas, Dabas aizsardzības pārvaldes kampaņā “Neizdzēs dzīvību!” pētījumu centrs SKDS veica Latvijas iedzīvotāju aptauju. Kampaņas mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni un pareizu rīcību, sastopot dabā savvaļas dzīvnieku mazuļus. Plašāk: www.neizdzesdzivibu.lv.
To top