─ Pilnveidot valsts kapitālsabiedrību pārvaldību, netieši veicinot arī visas sabiedrības un
tautsaimniecības ieguvumu no labākas valsts uzņēmumu pārvaldības.
─ Stiprināt koordinācijas institūcijas (Pārresoru koordinācijas centra) un citu iesaistīto dalībnieku tostarp kapitāldaļu turētāju, valsts kapitālsabiedrību un nozaru politikas veidotāju kapacitāti.
─ Izstrādāt Latvijas valsts kapitālsabiedrību klasifikāciju, balstoties uz to funkcijām un finansējumu, ar mērķi izpētīt iespējamos variantus, kā uzlabot Latvijas korporatīvo pārvaldību.
─ Pārskatīt un sniegt ieteikumus metodikas uzlabojumiem mērķu un darbības rādītāju noteikšanai, to pārraudzībai un ziņošanai, t.sk. finanšu un politikas rādītājiem.
─ Izstrādāt ietvaru efektīvākai dividenžu politikai, t.sk. salīdzināt finanšu un darbības rādītājus ar līdzīgu privātā sektora uzņēmumu rādītājiem.
Eiropas Komisijas un KMPG Baltics īstenota, Pārresoru koordinācijas centra iniciētā, projekta rezultātā tika sagatavots neatkarīgs valsts kapitālsabiedrību pārvaldības izvērtējums, analizējot esošos procesus mērķu noteikšanā, uzraudzībā un darbības rezultātu novērtēšanā. Sniegti arī priekšlikumi valsts kapitālsabiedrību pārvaldības uzlabošanai, ņemot vērā to dažādos darbības profilus un mērogus.
Projektu pabeidzot, iegūts starptautisks vērtējums un Latvijas pārvaldības salīdzinājums ar modeļiem citās Eiropas Savienības un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīs. Priekšlikumi par valsts kapitālsabiedrību iedalījumu grupās pēc to funkcijām, finansējuma u.c. faktoriem palīdz saprast kopējo ietvaru un arī atšķirības starp dažādām kapitālsabiedrību grupām.