Pētījumu un publikāciju datu bāze

Vidusposma izvērtējums par sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam pakļauto personu situācijas izmaiņām

Vidusposma izvērtējums par sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam pakļauto personu situācijas izmaiņām

Pētījuma mērķis:

Veikt vidusposma izvērtējumu, novērtējot motivācijas programmas un atbalsta pasākumu ietekmi uz sociālās atstumtības un diskriminācijas riskam pakļauto mērķa grupas personu situācijas izmaiņām, kā arī sniegt izvērtējumu par motivācijas programmas un atbalsta pasākumu īstenošanu un sniegt rekomendācijas to pilnveidošanai

Pētījuma uzdevums:
Sniegt izvērtējumu  par motivācijas programmas un atbalsta pasākumu īstenošanu un sniegt rekomendācijas to pilnveidošanai.
Nodošanas datums:
31.12.2019
Resors (nozares ministrija, neatkarīga iestāde vai pašvaldība):
Sabiedrības integrācijas fonds
pasts@sif.gov.lv
Iesniedzējinstitūcijas autorizētais lietotājs:
Pētījuma pasūtītājs:
Sabiedrības integrācijas fonds
pasts@sif.gov.lv
Politikas joma:
Sociālā politika
Pētījuma klasifikācija:
Padziļinātas ekspertīzes pētījums politikas vai tiesiskā regulējuma izstrādei
Pētījumu rezultātu izmantošana:
Cits
Pētījuma finansēšanas avots:
Ārvalstu finanšu palīdzības instruments
Finansējuma avota pilns nosaukums:
Pētījuma summa: 26 998.00 Eiro. Pētījums tiek finansēts no Eiropas Savienības fondu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.1.4.specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt diskriminācijas riskiem pakļauto personu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū " 9.1.4.4. pasākuma “Dažādības veicināšana (diskriminācijas novēršana) projekta “Dažādības veicināšana” (projekta identifikācijas Nr. 9.1.4.4./16/I/001) līdzekļiem, kur 85% (astoņdesmit piecus procentus) no projekta finansē ES ar Eiropas Sociālā fonda starpniecību un 15 % (piecpadsmit procentus) – Latvijas valsts budžets.
Pētījuma finansēšanas summa EUR (bez PVN):
26998.00 EUR
Pētījuma sasniegtie rezultāti:

Izvērtējuma gaitā iegūtie dati liecina, ka vairums programmas dalībnieku ir bezdarbnieki ar ļoti komplicētu sociālo portretu, kuru grūtības integrēties darba tirgū, lai gūtu ienākumus no algota darba savu pamatvajadzību apmierināšanai, papildus atstumtības dimensijām visbiežāk ir saistītas ar citām individuālām problēmām, kā veselības, saskarsmes, uzvedības, finansiālām, mājokļa u.c. problēmām, sociālo prasmju trūkumu un zemu nodarbinātības spējas līmeni. Cilvēki, kas ilgāku laiku bijuši bezdarbnieki, izjūt mazāku uzticēšanos saviem līdzcilvēkiem un sabiedrībai kopumā, kā arī cieš no pazeminātas pašapziņas.

To top