Pētījumu un publikāciju datubāze

Pētījumu un publikāciju datubāze ietver valsts pasūtītos un plānotos pētījumus. Tā sniedz iespēju vienkopus iepazīties ar dažādu jomu un atsevišķu institūciju veiktajiem un plānotajiem pētījumiem ar mērķi palīdzēt politikas plānotājiem ikdienas darbā, lai nedublētu jau esošus līdzīgus pētījumus un sekmētu pierādījumos balstītu politikas plānošanu Latvijā, kā arī sniegtu ieskatu plašākai sabiedrībai par valsts ieguldījumiem konkrētu jomu un nozaru darbības attīstībā.

Meklēšanas parametri

Izvēlētās birkas:
  • Notīrīt visus filtrus
  • Resors (nozares ministrija, neatkarīga iestāde vai pašvaldība)

  • Politikas joma

  • Pētījuma klasifikācija

  • Valoda

  • Notīrīt visus filtrus

Rezultāti

Nosaukums
Veids
Nodošanas
datums
Joma
Resors (nozares ministrija, neatkarīga iestāde vai pašvaldība)
(17)
Veids
Nodošanas
datums
Joma
Resors (nozares ministrija, neatkarīga iestāde vai pašvaldība)

Pētījuma mērķis:

Sagatavot analītisku materiālu par Latvijas valsts/sabiedrības ideoloģiju un vērtībām un valstiskuma izpratnes nostiprināšanu

Pētījuma finansēšanas summa EUR:
59020

Pētījuma mērķis:

Izzināt Latvijas iedzīvotāju viedokli par valsts aizsardzības jautājumiem; konstatēt respondentu informētību, aizsardzības nozares darba vērtējumu, identificēt risināmus jautājumus. Pētījuma rezultāti tiek izmantoti aizsardzības nozares attīstības plānošanai un stiprināšanai.

Pētījuma mērķis:

Izzināt Latvijas iedzīvotāju viedokli par valsts aizsardzības jautājumiem; konstatēt respondentu informētību, aizsardzības nozares darba vērtējumu, identificēt risināmus jautājumus. Pētījuma rezultāti tiek izmantoti aizsardzības nozares attīstības plānošanai un stiprināšanai.

Pētījuma mērķis:

Izzināt Latvijas iedzīvotāju viedokli par valsts aizsardzības jautājumiem; konstatēt respondentu informētību, aizsardzības nozares darba vērtējumu, identificēt risināmus jautājumus.

Pētījuma mērķis:

Veikt ar sprādzienbīstamām vielām (SBV) piesārņotās augsnes in situ attīrīšanas tehnoloģijas izveidi Ādažu poligonā.

Pētījuma mērķis:

Izstrādāt iekārtas un programmatūru mīnu IMANTA (ALKMAAR) klases mīnu kuģa operāciju centra simulatoru, kas nodrošinātu sonāru, robota vadības paneļa, elektroniskās planšetes, mērījuma ekrānu un autopilota darbības imitēšanu komandas apmācībai, kā arī veikt pētījumu par izstrādātās iekārtas savietojamību ar esošajām apmācības sistēmām.

Pētījuma mērķis:

Analizēt Latvijas rūpniecības un pētniecības sektoru faktisko un potenciālo kapacitāti iesaistīties Latvijas, Eiropas Savienības (ES) un NATO valstu bruņoto spēku apgādē ar produktiem un pakalpojumiem, kā arī iesaistoties starptautiskajās aizsardzības rūpniecības piegādes ķēdēs.

Pētījuma mērķis:

Noteikt valsts augstuma izejas līmeņa (nulles punkta) atrašanās vietu un definēt tā izejas vērtību, uz kuras tiek pamatota augstuma sistēma valstī. Pētījuma rezultātā iegūstams: dabā nostiprināts ģeodēzisks punkts (nullpunkts); formula ar aprakstu aktualizētajam augstuma izejas līmenim valstī jeb Latvijas augstumu sistēmai; metodika par sistēmas savietošanu, vadoties pēc starptautiskajiem standartiem (ISO 19111:2007).
Augstuma sistēma Latvijā tiek cieši saistīta ar kaimiņvalstīm. Pie valsts augstuma sistēmu atkārtotiem atjaunošanas darbiem sistemātiski strādā arī Lietuva, Igaunija un Ziemeļvalstis, ar kurām Latvijas pusei ir cieša sadarbība. Projekta tēma ir cieši saistīta ar Čehijas speciālistu iesākto pētījumu NATO ietvaros par Pasaules okeāna līmeņa (vidējā jūras līmeņa) aprēķināšanu, izmantojot katras valsts aktuālākos datus.

Pētījuma mērķis:

Piemērot simulatoru SAIKU-8 taktisko simulāciju veikšanai, saglabājot līdzšinējās simulatora iespējas un papildināt esošo simulatora aprīkojumu un izstrādāt jaunu aprīkojumu jaunā parauga strēlnieku ieročiem HK G36; nodrošināt iespēju šaušanas simulācijas veikt ar trāpījumu korekciju jaunā parauga strēlnieku ieročiem HK G36.

Pētījuma mērķis:

Izpētīt dibennogulumu pārvietošanās un mīnveidīgu objektu aprakšanās dinamiku Rīgas jūras līcī. Izstrādāt Rīgas jūras līča dibennogulumu pārvietošanās matemātisko modeli, kas ietver sedimentu pārvietošanās ilgtermiņa tendences, sezonālo sedimentu pārvietošanās rakstura atspoguļojumu, operatīvu dibennogulumu pārvietošanās aprakstu konkrētu vētru laikā.

Pētījuma mērķis:

Veikt programmējamo platjoslas radiostaciju (Software defined radio (SDR) attīstības izpēti, tehniskos un savstarpējās savietojamības aspektus, savietojamību ar iepriekšējo paaudžu radiostacijām, pozitīvos vai negatīvos aspektus ieviešanai taktiskajos tīklos. Aprakstīt notiekošos procesus katrā atsevišķā blokshēmas elementā.

Pētījuma mērķis:

Noskaidrot karavīra fiziskās, mentālās veselības stāvokļa izmaiņas un dzīves kvalitātes izmaiņas pēc starptautiskās miera uzturēšanas misijas; izvērtēt sociālās un psiholoģiskās adaptācijas līmeni pēc atgriešanās, izpētīt misiju biežuma un ilguma ietekmi uz karavīru fizisko un mentālo veselību, izstrādāt rekomendācijas un ekspressdiagnostikas metodes savlaicīgai veselības traucējumu identificēšanai.

Pētījuma mērķis:

Veikt vides kvalitātes stāvokļa novērtējumu Ventspils apkārtnē pēc lokatora TPS 117 darbības uzsākšanas un noteikt vides kvalitātes izmaiņu procesa dinamiku Ventspils apkārtnē, izmantojot vienu no bioindikācijas metodēm – fitoindikāciju kā vides kvalitātes operatīvas novērtēšanas metodi.

Pētījuma mērķis:

Izstrādāt programmatūru šaušanas simulatora SAIKU -8 piemērošanai taktisko simulāciju veikšanai saglabājot līdzšinējās simulatora iespējas.

Pētījuma mērķis:

Latvijā īpaši aizsargājamas putnu sugas – pupuķa Upupa epops izplatības noteikšana Ādažu militārajā poligonā un Natura 2000 teritorijā „Ādaži”, kur tiek īstenots Eiropas Savienības LIFE-Daba programmas līdzfinansēts projekts „Bioloģiskās daudzveidības atjaunošana militārajā poligonā un Natura 2000 teritorijā „Ādaži””, lai iegūtu priekšstatu par pupuķiem vispiemērotākajām teritorijām šajā militārajā teritorijā. Šī informācija kopā ar 2006.gadā iegūtajiem datiem par pupuķiem potenciāli piemērotu ligzdvietu izvietojumu ļaus mērķtiecīgi un lietderīgi plānot būru izvietošanu nākotnē.

Pētījuma mērķis:

Pētījuma rezultātā iegūt informāciju par optiskā kabeļa trases Latvijas GMDSS krasta sistēmas un AIS krasta sistēmas bāzes staciju pieslēgumam MRCC Rīga izveides ekonomisko pamatotību, operatīvo izdevīgumu un tehnisko iespējamību, šīs informācijas turpmākai izmantošanai kā datu bāzi tehnisko specifikāciju un darba uzdevumu sagatavošanai minētās sakaru kabeļa trases izveides gadījumā.

To top