Rast risinājumus Ādažu pilsētas, Ādažu un Carnikavas pagastu ielu un ceļu, gājēju ceļu, veloceļu, sabiedriskā transporta maršrutu un tranzīta maģistrāļu līdzsvarota tīkla izveidei, ņemot vērā ne tikai ekonomiskos aspektus, bet arī novada iedzīvotāju augošo pieprasījumu pēc pievilcīgas un labvēlīgas dzīves vides.
Transporta plāna izstrādi veic atbilstoši Ministru kabineta 14.10.2014. noteikumu Nr.628 “Noteikumi par pašvaldību teritorijas attīstības plānošanas dokumentiem” (turpmāk – Noteikumi Nr. 628) 3.6. un 5.4.nodaļu prasībām.
Transporta plānu izstrādā pamatojoties uz nacionāla un reģionāla līmeņa plānošanas dokumentiem un nozares pamatnostādnēm, kaimiņu pašvaldību plānošanas dokumentiem, Ādažu novada Ilgtspējīgas attīstības stratēģiju (2013.-2037., 2021.gada aktualizācija) un Attīstības programmu 2021.-2027.gadam, ņemot vērā spēkā esošos Ādažu un Carnikavas novadu teritorijas plānojumus, lokālplānojumus un detālplānojumus.
Transporta plāna izstrādē izvērtēt Ādažu novada jaunā teritorijas plānojuma izstrādes laikā saņemtos institūciju nosacījumus, fizisko un juridisko personu priekšlikumus.
Izstrādāt ielu un ceļu klasifikācijas kritērijus un funkcionalitātes raksturojumu katrai no tām, izmantojot pašvaldības veiktos satiksmes intensitātes mērījumus B un C uzturēšanas kategorijas ielām.
Izstrādāt satiksmes organizācijas principus kā pamatojumu ielu kategoriju noteikšanai, izmantojot Noteikumos Nr. 240 sniegto klasifikāciju.
Izstrādāt principus ielu sarkano līniju noteikšanai un rezervējamo teritoriju attēlošanai teritorijas plānojumā.
Sagatavot transporta sistēmas attīstības plānu Ādažu novadam līdz 2037.gadam, ietverot maģistrālo ielu un ceļu plānu visiem mobilitātes veidiem, tajā skaitā Ādažu pilsētas, ciemu un pārējās novada teritorijas savienošanai.
Dokumentā sniegti risinājumus Ādažu pilsētas, Ādažu un Carnikavas pagastu ielu un ceļu, gājēju ceļu, veloceļu, sabiedriskā transporta maršrutu un tranzīta maģistrāļu līdzsvarota tīkla izveidei, ņemot vērā ne tikai ekonomiskos aspektus, bet arī novada iedzīvotāju augošo pieprasījumu pēc pievilcīgas un labvēlīgas dzīves vides. Transporta plānā izvērtēti līdz šim veiktie pētījumi par satiksmes dalībnieku plūsmām Ādažu novada teritorijā (ietverot kājāmgājējus, velobraucējus, autobraucējus, sabiedrisko transportu un mikromobilitātes līdzekļus) un sniegti risinājumi, kas iekļaujami jaunajā Ādažu novada teritorijas plānojumā.