Pētījumu un publikāciju datu bāze

Jaunu interaktīvu resocializācijas metožu ieviešana probācijas klientiem

Par pētījuma pasūtīšanu atbildīgais darbinieks vai amatpersona:
Dace Balančonoka

Jaunu interaktīvu resocializācijas metožu ieviešana probācijas klientiem

Pētījuma mērķis:

Valsts probācijas dienesta (VPD) aktuālās situācijas un pasaules prakses interaktīvu resocializācijas metožu izmantošanas izvērtējums, lai mērķtiecīgi izvēlētos VPD vajadzībām atbilstošas jaunas interaktīvas resocializācijas metodes.

Pētījuma uzdevums:

Pirmajā posmā veikt zinātniskās literatūras analīzi, apkopot informāciju par jau esošajām interaktīvajām metodēm VPD, kā arī veikt nodarbināto aptauju par papildu nepieciešamajām interaktīvajām resocializācijas metodēm, pēc tam iegūtos rezultātus aprakstot un analizējot.

Otrajā posmā pētīt un apkopot zinātniskos avotus par digitālām interaktīvajām resocializācijas metodēm darbā ar likumpārkāpējiem, un, balstoties uz rezultātu analīzi un secinājumiem, izstrādāt rekomendācijas jaunu interaktīvu metožu ieviešanai VPD, lai nodrošinātu efektīvāku klientu resocializāciju.

Nodošanas datums:
25.10.2024
Resors (nozares ministrija, neatkarīga iestāde vai pašvaldība):
Tieslietu ministrija
pasts@tm.gov.lv
Iesniedzējinstitūcijas autorizētais lietotājs:
Pētījuma pasūtītājs:
Valsts Probācijas dienests
pasts@vpd.gov.lv
Politikas joma:
Kriminālsodu izpildes tiesības
Pētījuma klasifikācija:
Padziļinātas ekspertīzes pētījums politikas vai tiesiskā regulējuma izstrādei
Pētījumu rezultātu izmantošana:
Izstrādātas rekomendācijas jaunu interaktīvu metožu ieviešanai VPD, lai nodrošinātu efektīvāku klientu resocializāciju. Rezultāti tiks izmantoti resocializācijas procesu pilnveidošanā.
Pētījuma finansēšanas avots:
Ārvalstu finanšu palīdzības instruments
Pētījuma finansēšanas summa EUR (bez PVN):
5000 EUR
Pētījuma sasniegtie rezultāti:

Ņemot vērā VPD pieejamās metodes, nodarbināto viedokļus un pasaules tendences, galvenais secinājums ir par digitālo risinājumu nozīmi, kas ļauj pielietot un pielāgot dažādas intervences atkarību, būtisku risku un psiholoģiskās traumas seku mazināšanai, izmantojot tādus rīkus kā tīmekļa platformas, mobilās lietotnes un virtuālās realitātes risinājumus. Tomēr jāņem vērā, ka digitālās metodes nevar aizstāt pilnvērtīgu resocializācijas darbu, un tās kalpo kā papildu instruments, kas padziļina klasiskās resocializācijas efektivitāti un nodrošina klientiem atbalstu reālajā dzīvē, īpaši riskantās situācijās.

To top