Apzināt un izvērtēt pieprasījumu mobilitātes kā pakalpojuma (MaaS) koncepcijas nepieciešamību un attīstību Liepājas valstspilsētā, apkopojot datus par iedzīvotāju un tūristu mobilitātes paradumiem, uzvedības modeļiem un finansiālo gatavību maksāt par minēto mobilitātes pakalpojumu (MaaS) Liepājas valstspilsētas pašvaldības teritorijā. Pētījums sniegtu galvenās atziņas, secinājumus un ieteikumus ilgtspējīgai mobilitātes attīstībai digitālo risinājumu integrācijā un modernizācijā attiecībā uz sabiedriskā transporta un dažāda veida mikromobilitātes veidiem. Pētījuma gaitā veiktā datu analīze ļaus identificēt un noteikt nepieciešamos uzlabojumus un izmaiņas mobilitātes digitālo pakalpojumu attīstībā, to attīstības virzienos, stratēģiskajos attīstības plānošanas dokumentos, kā arī ļaus izvērtēt MaaS pakalpojuma lietderīgumu pēc būtības un esošās mobilitātes situācijas Liepājas valstspilsētā.
1) Veikt Liepājas valstspilsētas (t.sk. Dienvidkurzemes novada) iedzīvotāju un tūristu aptauju par sabiedrības pārvietošanās paradumiem un mobilitātes kā pakalpojuma (MaaS) pieprasījuma nepieciešamību un attīstību, veicot sabiedriskās domas aptauju tiešsaistē caur dažādiem mediju kanāliem, sociālajiem tīkliem, interneta vietnēm (piemēram, Liepājas pašvaldības mājaslapu, QR kodiem pilsētā, utt.), gan telefoniski, gan, ja nepieciešams, arī klātienē, lai iegūtu pēc iespējas visaptverošākas un padziļinātākas atbildes uz aptaujā noskaidrojamajiem jautājumiem un sasniegtu noteikto mērķrespondentu skaitu.
2) Izstrādāt datu statistisko analīzi (kopsavilkuma pārskatu latviešu un angļu valodā), balstoties uz apkopotajiem aptaujas datiem par MaaS pieprasījumu, kā arī iesniegtu visus ievākto un apkopoto datu nodevumus.
Pētījuma rezultāti tiks starpreģionāli salīdzināti ar sešām citām Projekta MaaSolutions partnervalstīm (Itālija, Rumānija, Beļģija, Ungārija, Vācija, Nīderlande) un pētījumā identificētie ieguvumi tiks ņemti vērā, izvērtējot nepieciešamās izmaiņas Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes novada attīstības programmā 2022.-2027.gadam un Liepājas valstspilsētas un Dienvidkurzemes novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2035. gadam satiksmes infrastruktūras un mobilitātes, kā arī pārvaldības un pakalpojumu sistēmas jomā.