Sniegt pārskatu par valdes locekļu atalgojumu dažādās nozarēs Baltijas valstīs. Pētījuma mērķis ir gūt priekšstatu par privāto kapitālsabiedrību valdes locekļu bruto mēneša atlīdzības (ar atalgojuma mainīgo daļu un bez tās) apmēriem Baltijas valstu kapitālsabiedrībās, kas sagrupētas pa kapitālsabiedrību pamatdarbības nozarēm un pēc to lieluma.
Sniegt objektīvus un praktiski pielietojamus datus par valdes locekļu atlīdzību privātā sektora uzņēmumos, kā arī galvenajiem to ietekmējošiem faktoriem, tai skaitā dažādās nozarēs, lai pilnveidotu esošo atlīdzības politiku publiskajās kapitālsabiedrībās un spētu tajās piesaistīt profesionālākos vadītājus kapitālsabiedrību pārvaldībā.
Pamatojoties uz datiem, kuri ir iegūti ar aptaujas anketas palīdzību, un veicot padziļinātas
intervijas ar dažādu nozaru un lieluma uzņēmumiem, tika konstatēts, ka, kaut arī katra organizācija saviem valdes locekļiem un vadošajiem darbiniekiem katrā no apskatītajiem gadījumiem piemēro atšķirīgu apmaksas struktūru, tomēr pastāv noteikti atalgojuma komponenti, kuri ir kopēji visām nozarēm. Tie var tikt iedalīti sekojošās plašākās kategorijās: *pamatalga; *uz rezultātiem balstīta atalgojuma mainīgā daļa (prēmijas, bonusi); *papildu labumi. Valdes locekļu atalgojuma līmenis ir atkarīgs arī no uzņēmuma specifikas un ietekmes nozarē, kurā tas darbojas. Nozares uzņēmumu specifika, kas veidojusies vēsturiski, ir saistīta ar resursu pieejamību, noieta tirgiem, politiskiem lēmumiem, investīciju apjomiem.