Izpētīt jaunizveidotā Mārupes novada demogrāfiskās tendences, izvērtēt apdzīvojuma struktūru un sagatavot ieteikumus potenciālā administratīvā centra izveidei jaunizveidotajā novadā pēc Mārupes un Babītes novadu apvienošanas, kā arī sagatavot vadlīnijas apdzīvojuma struktūras attīstībai Rīgas metropoles attīstības kontekstā.
Izpētīt esošās demogrāfiskās tendences pēdējos gados atsevišķi Mārupes un Babītes novadam (un to ciemos, atbilstoši pieejamajai informācijai), izveidojot metodiku turpmāk pielietojamiem demogrāfiskās attīstības scenārijiem un tendencēm jaunizveidotajā Mārupes novadā. Sagatavot demogrāfiskās izaugsmes, optimālo un demogrāfiskās krīzes scenāriju (kohortas analīzi).
Veikt apdzīvojuma struktūras analīzi Mārupes novadā un Babītes novadā, tai skaitā izstrādāt SVID analīzi esošai apdzīvojuma struktūras attīstībai IAS noteiktajā periodā, ņemot vērā arī Rīgas metropoles areāla attīstības tendences, prognozes un izvirzītos mērķus, kā arī, ņemot vērā mobilitātes un satiksmes infrastruktūras attīstības plānus un tendences, svārstmigrāciju un tehnoloģiju attīstības ietekmi (piemēram, elektroniskie pakalpojumi, attālinātā darba iespējas u.c. faktori).
Izvērtēt esošo Babītes un Mārupes novadu apdzīvojuma centru attīstību, pieejamo pakalpojumu klāstu, pieejamību un izaugsmes potenciālu, izvirzot priekšnosacījumus un sniedzot priekšlikumus jaunizveidotā Mārupes novada administratīvā centra attīstībai.
Izvērtēt novadu apdzīvojuma struktūru un funkcionālās telpas specifiku, ņemot vērā Rīgas plānošanas reģiona izstrādāto Rīcības plānu Rīgas metropoles attīstībai, nosakot prioritātes un priekšlikumus šīs jomas attīstībai un vadlīnijas apdzīvojuma struktūras veidošanai ilgtermiņā IAS izstrādes ietvaros.