Pētījumu un publikāciju datu bāze

“Drošības centra” pārvaldības un pārstrukturēšanas iespēju izpēte

Valoda:
Latviešu
Pētījuma statuss:
Nodots

“Drošības centra” pārvaldības un pārstrukturēšanas iespēju izpēte

Pētījuma mērķis:

Izveidot ilgtspējīgas, uz attīstību orientētas organizācijas pārvaldības un strukturālu izmaiņu ieviešanas modeli, kas nodrošina gan Latvijas Ugunsdzēsības muzeja (turpmāk – LUM) pamatekspozīcijas saglabāšanu un rekonstrukciju, gan uz modernām tehnoloģijām balstītu interaktīvu elementu ieviešanu, gan kultūrvēsturisko artefaktu saglabāšanu un uzturēšanu, lai veicinātu prevencijas darbu un uzlabotu sabiedrības ikdienas drošības kultūru.

Pētījuma uzdevums:
  • Rekomendācijas un ekonomisks izvērtējums organizācijas efektīvākā pārvaldības modeļa ieviešanai, uzturēšanas un turpmākās attīstības nodrošināšanai. Apskatīti vismaz 3 attīstības scenāriji jeb varianti Drošības centra pārvaldības izveidei.
  • Labas prakses jeb pieredzes piemēru izpēte valsts pārvaldē un privātajā sektorā, kā arī labās prakses piemēri pakalpojumu sniegšanai valsts pārvaldes institūcijās (uz attīstību vērsts pārvaldības modelis, organizatoriskās struktūras, finanšu resursu administrēšana u.tml.).
  • Nepieciešamā personāla izvērtējums un izmaksu aprēķins.
  • Izstrādāti priekšlikumi un rekomendācijas optimālākā pārvaldības un/vai restrukturēšanas varianta ieviešanas pasākumiem un laika plāns, nepieciešamās investīcijas, kā arī nepieciešamie normatīvo aktu grozījumi.

 

Nodošanas datums:
20.12.2024
Resors (nozares ministrija, neatkarīga iestāde vai pašvaldība):
Iekšlietu ministrija
pasts@iem.gov.lv
Iesniedzējinstitūcijas autorizētais lietotājs:
Pētījuma pasūtītājs:
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
pasts@vugd.gov.lv
Politikas joma:
Iekšlietu politika
Pētījuma klasifikācija:
Kompleksi analītisks pētījums
Pētījumu rezultātu izmantošana:
Izstrādātais Pētījums, tostarp aktuālās situācijas un labās prakses organizāciju novērtējums, kā arī izveidotie attīstības scenāriji, palīdzēs VUGD virzīties uz priekšu Prevencijas pārvaldes izveidē.
Pētījuma finansēšanas avots:
Ārvalstu finanšu palīdzības instruments
Finansējuma avota pilns nosaukums:
Eiropas Komisijas Civilās aizsardzības finanšu instrumenta projekts “Pētījums: VUGD struktūras un kapacitātes izpēte, esošās situācijas novērtējums, funkciju un uzdevumu analīze ilgtermiņa attīstības stratēģijas izveidei” (ECHO/SUB/2021/TRACK1/867600/LV)
Pētījuma finansēšanas summa EUR (bez PVN):
39115 EUR
Pētījuma sasniegtie rezultāti:
  • Sagatavoti praktiski priekšlikumi ilgtspējīgas, uz attīstību orientētas organizācijas pārvaldības izveidei plānotajai Prevencijas pārvaldei (t.sk. LUM).
  • Priekšlikumi ietver normatīvo aktu un plānošanas dokumentu grozījumus, labās prakses piemērus Latvijas kontekstā un tās pārnesi jeb pielāgošanu Prevencijas pārvaldes (t.sk. LUM) vajadzībām.
  • Administratīvā personāla struktūras apraksti, optimālais atalgojums, pienākumi, nepieciešamā personāla profili, rekrutēšanas plāns un metodes.
  • Iespējamo problēmu definēšana un risinājumi, kā arī komunikācijas plāns personāla piesaistei un esošā personāla noturēšanai.
To top