Salīdzināt 2004. gadā veiktā pētījuma “Laulību, dzimstības un pozitīvu bērnu un vecāku attiecību veicinošo faktoru izpēte”, rezultātus ar 2022. gada datiem, kas iegūti, izmantojot tās pašas pētījuma metodes. Pētījuma virsmērķis ir uz empīrisku pētījumu pamata izdarīt secinājumus un sniegt ieteikumus, kas var dot ieguldījumu valsts politikas attīstīšanā par demogrāfijas jautājumiem, īpaši tautas ataudzes vadlīniju veidošanā.
Analizēt Latvijas studentu un jauno pieaugušo uzskatus par bērniem un vēlamo bērnu skaitu ģimenē; Analizēt apstākļus, kas veicina vai ierobežo vēlmi stāties reģistrētā laulībā, radīt un audzināt bērnus; Analizēt, kā 5. un 9. klases skolēni vērtē savas attiecības ģimenē un kādi aspekti veicina pozitīvas bērnu un vecāku attiecības, iepretim vardarbīgām vai nevēlamām attiecībām.
Noskaidroti jauniešu viedokļi par bērnu ienākšanu ģienē, ka tas lielā mērā saistīts ar paša indivīda vēlmi, nevis atkarīgs no ārējiem faktoriem, tomēr valsts un pašvaldību finansiālais atbalsts ir nozīmīgs papildus dzimstību veicinošs faktors. Ir nepieciešams attīstīt un popularizēt pārliecību, ka bērnu radīšana rada prieku un gandarījumu, ko grūti aizvietot ar ko citu, kā arī veicināt bērnu un ģimenes kā vērtības stiprināšanu sabiedrībā.