Iegūt Latvijas eksportējošo uzņēmumu novērtējumu LIAA sniegto pakalpojumu pieejamībai, kvalitātei un atbilstībai mērķa grupas vajadzībām, kā arī identificēt diasporas lomu eksporta veicināšanas jomā.
– Iegūt reprezentatīvu priekšstatu par to, kā eksportējoši uzņēmēji novērtē LIAA darbu.
– Noskaidrot mērķa grupai aktuālākos LIAA sniegtos pakalpojumus.
– Novērtēt LIAA sniegto pakalpojumu kvalitāti.
– Noskaidrot kādus pakalpojumus uzņēmēji vēlētos saņemt no LIAA.
– Noskaidrot mērķgrupas uzņēmēju viedokli par misiju pieeju Latvijas valsts tēla veidošanā.
– Noskaidrot mērķgrupas uzņēmēju viedokli par diasporas lomu eksporta veicināšanā.
Kopš 2022.gada ir palielinājies gan to uzņēmēju īpatsvars, kuri pēdējā gada laikā ir kontaktējušies ar LIAA un/ vai tās darbiniekiem, gan to, kuri ir saņēmuši kādu LIAA pakalpojumu. gadā ar LIAA ir kontaktējušies 45%, savukārt pakalpojumus saņēmuši – 32%.
Kopš 2022.gada ir paaugstinājies LIAA darba novērtējums. Četru punktu skalā vidējais novērtējums ir 3,1 punkts.
Apmierinātība ar LIAA sniegto pakalpojumu kvalitāti vērtējama kā vidēji augsta, 10 punktu skalā vidējais vērtējums ir 6,7 punkti.
Izvērtējot dažādus LIAA sniegtos eksporta veicināšanas pakalpojumus un organizētos pasākumus, par noderīgākajiem tiek atzīti: atbalsts Latvijas uzņēmumiem dalībai ārvalstu izstādēs, konferencēs, kontaktbiržās klātienē vai attālināti; konsultācijas par ārvalstu tirgiem; kontaktu atlase ārvalstu tirgos; atbalsts publicitātei ārvalstu nozaru medijos, kā arī reklāmas un mārketinga materiālu izstrādei.
Starp eksportējošiem uzņēmumiem 13% ir darbinieki, kuri strādā attālināti no ārvalstīm. Šis rādītājs saglabājas stabils jau kopš 2021. gada.
42% eksportētāju apsvērtu iespēju attālināti nodarbināt ārvalstīs dzīvojošos Latvijas izcelsmes cilvēkus (t.i., diasporai piederīgos). Šāda gatavība kopš 2022. gada ir palielinājusies.