Pētījumu un publikāciju datubāze
Meklēšanas parametri
Rezultāti
datums
datums
Veikt visaptverošu ārpusģimenes aprūpes sistēmas izpēti, identificējot aktuālākās problēmas, nepilnības tajā un izstrādājot ieteikumus nepilnību
novēršanai un ārpusģimenes aprūpes sistēmas pilnveidošanai.
Izpētīt dibennogulumu pārvietošanās un mīnveidīgu objektu aprakšanās dinamiku Rīgas jūras līcī. Izstrādāt Rīgas jūras līča dibennogulumu pārvietošanās matemātisko modeli, kas ietver sedimentu pārvietošanās ilgtermiņa tendences, sezonālo sedimentu pārvietošanās rakstura atspoguļojumu, operatīvu dibennogulumu pārvietošanās aprakstu konkrētu vētru laikā.
Veikt programmējamo platjoslas radiostaciju (Software defined radio (SDR) attīstības izpēti, tehniskos un savstarpējās savietojamības aspektus, savietojamību ar iepriekšējo paaudžu radiostacijām, pozitīvos vai negatīvos aspektus ieviešanai taktiskajos tīklos. Aprakstīt notiekošos procesus katrā atsevišķā blokshēmas elementā.
Noskaidrot karavīra fiziskās, mentālās veselības stāvokļa izmaiņas un dzīves kvalitātes izmaiņas pēc starptautiskās miera uzturēšanas misijas; izvērtēt sociālās un psiholoģiskās adaptācijas līmeni pēc atgriešanās, izpētīt misiju biežuma un ilguma ietekmi uz karavīru fizisko un mentālo veselību, izstrādāt rekomendācijas un ekspressdiagnostikas metodes savlaicīgai veselības traucējumu identificēšanai.
Veikt vides kvalitātes stāvokļa novērtējumu Ventspils apkārtnē pēc lokatora TPS 117 darbības uzsākšanas un noteikt vides kvalitātes izmaiņu procesa dinamiku Ventspils apkārtnē, izmantojot vienu no bioindikācijas metodēm – fitoindikāciju kā vides kvalitātes operatīvas novērtēšanas metodi.
Izstrādāt programmatūru šaušanas simulatora SAIKU -8 piemērošanai taktisko simulāciju veikšanai saglabājot līdzšinējās simulatora iespējas.
Latvijā īpaši aizsargājamas putnu sugas – pupuķa Upupa epops izplatības noteikšana Ādažu militārajā poligonā un Natura 2000 teritorijā „Ādaži”, kur tiek īstenots Eiropas Savienības LIFE-Daba programmas līdzfinansēts projekts „Bioloģiskās daudzveidības atjaunošana militārajā poligonā un Natura 2000 teritorijā „Ādaži””, lai iegūtu priekšstatu par pupuķiem vispiemērotākajām teritorijām šajā militārajā teritorijā. Šī informācija kopā ar 2006.gadā iegūtajiem datiem par pupuķiem potenciāli piemērotu ligzdvietu izvietojumu ļaus mērķtiecīgi un lietderīgi plānot būru izvietošanu nākotnē.
Pētījuma rezultātā iegūt informāciju par optiskā kabeļa trases Latvijas GMDSS krasta sistēmas un AIS krasta sistēmas bāzes staciju pieslēgumam MRCC Rīga izveides ekonomisko pamatotību, operatīvo izdevīgumu un tehnisko iespējamību, šīs informācijas turpmākai izmantošanai kā datu bāzi tehnisko specifikāciju un darba uzdevumu sagatavošanai minētās sakaru kabeļa trases izveides gadījumā.