Pētījumu un publikāciju datubāze
Meklēšanas parametri
Rezultāti
datums
datums
Pētījuma mērķis ir izvērtēt vēlētāju motivāciju, piedaloties 2010. gada 2. oktobrī notikušajās 10. Saeimas vēlēšanās, noskaidrot, ar kādām problēmām vēlētāji saskārušies vēlēšanu iecirkņos, kāda ir vēlētāju attieksme pret balsošanu internetā un kādi ir vēlētāju uzskati par vēlēšanu godīgumu.
Pētījuma mērķis ir noskaidrot vēlētāju gatavību un motivāciju piedalīties 10.Saeimas vēlēšanās, attieksmi pret iespēju strādāt vēlēšanu iecirknī, uzskatus par vēlēšanu rezultātu godīgumu; attieksmi pret “balsu pirkšanu” vēlēšanās, dažādu informācijas avotu izmantošanas biežumu un attieksmi pret Centrālo vēlēšanu komisiju.
Pētījuma mērķis ir atklāt vēlētāju uzskatus par faktoriem, kas ietekmēja vēlētāju līdzdalību 2009.gada 6. jūnijā notikušajās Pašvaldību vēlēšanās.
Pētījuma mērķis ir noskaidrot vēlētāju attieksmi un informētību par dažādiem Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanu kārtības aspektiem, tai skaitā, par vēlētāju reģistrācijas kārtību Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanās.
Pētījuma mērķis ir noskaidrot, vai vēlētāji, kuri piedalījās parakstu vākšanā par likuma “Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” ierosināšanu plāno piedalīties arī parakstu vākšanā likuma “Grozījums likumā “Par valsts pensijām”” ierosināšanai.
Pētījuma mērķis ir noskaidrot vēlētāju viedokli par galvenajiem iemesliem piedalīties vai nepiedalīties tautas nobalsošanā par likumu “Grozījumi Nacionālās drošības likumā” un “Grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā” atcelšanu, kas notika 2007.gada 7.jūlijā.
Pētījuma mērķis ir noskaidrot vēlētāju attieksmi pret dažādiem ar vēlēšanu administrēšanu saistītiem jautājumiem. Aptaujā tika pētīta vēlētāju uzticēšanās pašvaldību vēlēšanu komisijām, vēlētāju iesaistīšanās vēlēšanu komisiju darbā un partiju, partiju apvienību īstenotajās priekšvēlēšanu kampaņās, apzināti vēlētāju uzskati par balsu skaitīšanu, vēlētāju attieksme pret dažādām balsošanas iespējām, tai skaitā, balsošanu internetā.
Pētījuma mērķis ir noskaidrot vēlētāju gatavību un motivāciju piedalīties 9. Saeimas vēlēšanās, kā arī viedokli par dažādiem ar vēlēšanu sarīkošanu un norisi saistītiem jautājumiem.
Pētījuma mērķis ir noskaidrot vēlētāju attieksmi pret dažādām balsošanas iespējām vēlēšanās Latvijā: iespēju balsot pa pastu, iespēju nobalsot internetā, iespēju nobalsot ar notariāli apstiprinātu pilnvarojumu cita vēlētāja vietā un iespēju nobalsot ar mobilā telefona īsziņas palīdzību.