Pētījumu un publikāciju datubāze

Pētījumu un publikāciju datubāze ietver valsts pasūtītos un plānotos pētījumus. Tā sniedz iespēju vienkopus iepazīties ar dažādu jomu un atsevišķu institūciju veiktajiem un plānotajiem pētījumiem ar mērķi palīdzēt politikas plānotājiem ikdienas darbā, lai nedublētu jau esošus līdzīgus pētījumus un sekmētu pierādījumos balstītu politikas plānošanu Latvijā, kā arī sniegtu ieskatu plašākai sabiedrībai par valsts ieguldījumiem konkrētu jomu un nozaru darbības attīstībā.

Meklēšanas parametri

Izvēlētās birkas:
  • Notīrīt visus filtrus
  • Resors (nozares ministrija, neatkarīga iestāde vai pašvaldība)

  • Politikas joma

  • Pētījuma klasifikācija

  • Valoda

  • Notīrīt visus filtrus

Rezultāti

Nosaukums
Veids
Nodošanas
datums
Joma
Resors (nozares ministrija, neatkarīga iestāde vai pašvaldība)
(126)
Veids
Nodošanas
datums
Joma
Resors (nozares ministrija, neatkarīga iestāde vai pašvaldība)

Pētījuma mērķis:

Pētījuma (sabiedriskās domas aptaujas) par labās prakses popularizēšanas pasākumiem stereotipu mainīšanai par bijušajiem ieslodzītajiem mērķis ir noskaidrot sabiedrības (t.sk. darba devēju, esošo un bijušo notiesāto) viedokli un iepriekš pētīto praksi par esošajiem un bijušajiem notiesātajiem un viņu integrācijas iespējām sabiedrībā un darba tirgū, kā arī nostāju un zināšanas pret korekcijas dienestu darbu sabiedrības drošības veicināšanā. Pamatojoties uz pētījuma rezultātiem, tika izstrādāta komunikācijas stratēģija un pasākumu plāns efektīvu informatīvo pasākumu organizēšanai, lai mainītu sabiedrības stereotipus par bijušajiem notiesātajiem.

Pētījuma finansēšanas summa EUR:
16690.00

Pētījuma mērķis:

Veikt Pārvaldes Personālvadības daļas funkciju auditu un veicamo procesu pilnveidi atbilstoši normatīvajos aktos, Pārvaldes Personālvadības daļas reglamentā definētajām funkcijām, ISO:9001 standarta un valsts pārvaldes izvirzītajām prasībām, lai palielinātu Pārvaldes personāla procesu efektivitāti un mazinātu Pārvaldes personāla izmaksas.

Pētījuma mērķis:

Pētījums īstenots projekta Nr.9.1.2.0/16/I/001 “Bijušo ieslodzīto integrāciju sabiedrībā un darba tirgū” ietvaros.
Pētījuma mērķis ir apkopot informāciju par līdzšinējo brīvprātīgā darba un līdzgaitniecības praksi Latvijas kriminālsodu izpildē un sekmīgi īstenotiem brīvprātīgā darba un līdzgaitniecības modeļiem ārzemēs, iegūstot jaunas atziņas, idejas, faktus, sniegt ieteikumus brīvprātīgā darba un līdzgaitniecības ar notiesātām personām modeļu ieviešanai Latvijā.
Pētījuma rezultātā ir sagatavoti četri nodevumi: (1) pētījuma metodoloģija; (2) izvērsta informācija par brīvprātīgā darba un līdzgaitniecības praksi Latvijā; (3) izvērsta informācija par brīvprātīgā darba un līdzgaitniecības modeļiem ārvalstīs; (4) kopsavilkums par visu nodevumu galvenajiem secinājumiem un izvērsti ieteikumi brīvprātīgā darba un līdzgaitniecības modeļu ieviešanai un attīstīšanai Latvijā.

Pētījuma mērķis:

Izstrādāt Ieslodzījumu vietu pārvaldē un Valsts probācijas dienestā nodarbinātajiem amatu grupu kompetenču, kas ietver arī individuālās īpašības un spējas, modeļus, kā arī to noteikšanas un novērtēšanas metodoloģiju.

Pētījuma mērķis:

Identificēt un definēt mācību vajadzības 3 (trīs) jaunu mācību programmu izstrādei un ieviešanai Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadības līmeņa, drošības daļas un resocializācijas daļas nodarbinātajiem un 1 (vienas) profesionālās pilnveides programmas satura pilnveidošanai Ieslodzījuma vietu pārvaldes apsardzē nodarbinātajiem.

Pētījuma mērķis:

Pētījuma mērķis ir izvērtēt Latvijas mantošanas sistēmu un salīdzināt to ar citu valstu – īpaši Vācijas, Igaunijas, Lietuvas, Francijas, Šveices – pieredzi, kā arī sagatavot priekšlikumus iekļaušanai tiesiskajā regulējumā, lai uzlabotu un modernizētu Latvijas mantojuma tiesību sistēmu.

Pētījuma finansēšanas summa EUR:
14338.50

Pētījuma mērķis:

Noskaidrot cik jaunas rūpnīcas pēc Otrā pasaules kara Latvijā tika uzceltas un kādas vecās rūpnīcas atjaunotas vai pārveidotas. Apzināt rūpnīcas un  ražotnes kurās izgatavoja  militāro  vai divējādas nozīmes  produkciju. Uz arhīvos u.c. pētīto dokumentu pamata iegūt informāciju par PSRS MRK  pasūtījumiem ne tikai lielākajās rūpnīcās, bet arī to atsevišķos institūtos un  ārpus Rīgas  izvietotajos  cehos un ražotnēs.

Pētījuma finansēšanas summa EUR:
2085

Pētījuma mērķis:

Novērst šķēršļus pārrobežu tiesiskās sadarbības civillietās jomā, analizējot Eiropas Savienības (turpmāk – ES) tiesību aktu piemērošanu civiltiesību jomā nacionālajā līmenī, kā arī veicinot Eiropas Savienības Tiesas (turpmāk – EST) judikatūras atbilstīgu piemērošanu nacionālo tiesu spriedumos un tiesību aktu izstrādē. Tādējādi tiktu veicināta atgriezeniskā saikne starp EST judikatūru un nacionālo tiesu nolēmumiem un tiesību aktiem.

Pētījuma mērķis:

Pētījuma mērķis ir apkopot Eiropas Savienības dalībvalstu pieredzi par tulka/ tulkotāja, kas darbojas kriminālprocesa ietvaros, profesijas reglamentāciju; tulku/tulkotāju reģistru darbības pamatiem, tostarp, par citās Eiropas Savienības dalībvalstīs plānotajām darbībām tulkošanas kvalitātes uzlabošanā 2010. gada 20. oktobrī pieņemtās Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas 2010/64/ES prasību ieviešanai.

Pētījuma mērķis:

Veikt Latvijas kadastrālās vērtēšanas modeļu izvērtējumu, sniedzot uz nekustamā īpašuma tirgus analīzes rezultātiem balstītus priekšlikumus modeļu, kas realizējami masveida vērtēšanas procesā, pilnveidošanai, lai uzlabotu kadastrālo vērtību atbilstību nekustamā īpašuma tirgus
vērtībām.

Pētījuma mērķis:

Izpētīt un analizēt šādu Eiropas Savienības regulu praktisko piemērošanu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā:
• Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr.805/2004, ar ko izveido Eiropas izpildes rīkojumu neapstrīdētiem prasījumiem (turpmāk tekstā – Regula 805/2004)

• Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 861/2007, ar ko izveido Eiropas procedūru maza apmēra prasībām (turpmāk tekstā – Regula 861/2007) (turpmāk tekstā kopā – Regulas),

• Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr.1896/2006, ar ko izveido Eiropas maksājuma rīkojuma procedūru (turpmāk tekstā – Regula 1896/2006)

To top